Budownictwo

Ze zdejmowanych aparatów mogą skorzystać wyłącznie maluchy.

Korekcję zgryzu przeprowadza się teraz w całkiem prosty sposób, stosując do tego różnorakie rodzaje aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy wśród nich zarówno te zdejmowane, jak i stałe. Aparaty stałe są na pewno dużo lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą korzystać wyłącznie dzieci, dlatego też osoba dorosła, która cierpi na krzywy zgryz, zaraz musi patrzeć wyłącznie na ofertę stałych aparatów. Nawet ona została jednakże w ostatnim czasie mocno zróżnicowana.

Ortodoncja poszła znacząco do przodu i dlatego oferuje osobom różnorakie nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim na pewno każdy z nas może zapewnić sobie wspaniały uśmiech. A ze złym zgryzem bez wątpienia należy walczyć. Ten problem nie jest jedynie problemem estetycznym, bo oprócz tego, że z pewnością pogarsza wygląd, to przede wszystkim destrukcyjnie oddziałuje na stan naszych zębów, powodując ich osłabienie dlatego stają się przyczyną wielu innych problemów zdrowotnych.

Aparaty stałe pozwalają przywrócić naszym zębom prawidłowe ustawienie i w ten oto prosty sposób korygują zgryz. Budowa stałego aparatu ortodontycznego za każdym razem będzie składać się z bardzo podobnych części, to znaczy przede wszystkim z zaczepów a także małych pierścieni, których typy są dostosowywane poprzez doktora do uzębienia każdego pacjenta. Te elementy przytwierdza się w późniejszym czasie do zębów na stałe. Pierścienie są swego rodzaju stelażem, bowiem to one przymocowywane są do zębów trzonowych i dlatego uniemożliwiają aparatowi samodzielny ruch. W tego rodzaju aparatach zasadniczą rolę odgrywają też zamki. Dawniej aparaty stałe produkowano tylko z metalu, zaś aktualnie każdy pacjent otrzymuje do wyboru zamki wykonywane z zupełnie innych, zazwyczaj lepiej prezentujących się tworzyw, czyli głównie z ceramiki. Niektóre aparaty stałe są dosłownie niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Wytwarza się je z drobnych, przezroczystych elementów z ceramiki, jakich z daleka faktycznie nie da się dostrzec. To, jaki ostatecznie rozmiar będą posiadać poszczególne zamki, zależy także na pewno od wielkości zębów.

Obecnie jednakże właściwie każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest na tyle ładnym produktem, iż żaden pacjent nie powinien mieć najmniejszych obaw przed jego założeniem. Niektórzy mówią, że ma on wyjątkowy urok. Czasem może być wręcz wyjątkowym dodatkiem i intrygującym uzupełnieniem wyglądu. Zdecydowana większość osób zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu, lecz dużo ważniejsze jest to, iż nieprawidłowe ustawienie naszych zębów prowadzi do wielu innych schorzeń a także kłopotów.

W pewnych przypadkach krzywe zęby bywają źródłem nawracających bólów głowy. Często może prowadzić do paradontozy lub wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A dlaczego mamy się tak męczyć, skoro wszelkie te kłopoty mamy możliwość z łatwością przeskoczyć? W tym celu wystarczy zdecydować się na założenie stałego aparatu ortodontycznego.

Źródło: Ortodoncja Chorzów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *