Budownictwo

Zdecydowana większość grafików ustala swój cennik w zależności od zaawansowania zlecenia.

Doskonale pamiętam jak na początku indywidualnej kariery z niezależnej racy z własnego domu chciałem załatwiać wszystko samodzielnie. Traciłem wiele godzin ucząc się obrabiania filmów, zarządzaniu social media ale na pewno najwięcej swojego czasu przeznaczałem na tworzenie grafik, które ostatecznie i tak były tylko poprawne. Po jakimś czasie wygospodarowałem u mnie środki i wtedy po raz 1-wszy w swoim życiu zdecydowałem się zlecić komuś projekt wizytówki. Przyzwyczaiłem się do robienia wszystkich spraw samemu, więc byłem sceptycznie do tego nastawiony. Ku mojemu zdziwieniu projekt mojej wizytówki został dostarczony w ten sam dzień, a jego jakość przeszła moje oczekiwania. Od tego momentu grafik komputerowy zyskał w moich oczach, a ja systematycznie korzystam z usług paru zaprzyjaźnionych grafików.

Przeważnie zlecam łatwe logo do wypuszczanych produktów, grafiki na bloga lub wpisy na mediach społecznościowych. Korzyści z takiej współpracy mogę wyliczyć kilka ale najistotniejsze dwie to z pewnością oszczędność czasu oraz nerwów. Wszak nie każdy z nas ma twórczy dryg.

Dużo lepiej wykorzystywać wszystkie nasze mocne strony, a grafiki zlecić zaufanym osobom. Jeśli chodzi o opłaty, to są dość przystępne. Zdecydowana większość grafików ma swój spis cen w zależności od skomplikowania zamówienia. Jedyną rzeczą do której mógłbym się doczepić to okres wykonania takiego zlecenia, a właściwie ilość zakolejkowanych prac u danego grafika. Często jest tak iż termin wykonania zlecenia jest za parę dni, natomiast my musimy mieć coś w tej chwili. Dlatego w przypadku takiej współpracy jak najbardziej polecam wam podjąć współpracę z paroma dobrymi grafikami.

Źródło: https://pogografika.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *