Dom i inne nieruchomości

W krajach wysoko rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane miedziane linie

Tani internet powszechnie nazywany internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to połączenie szerokopasmowe, jakie może osiągać szybkość do 940 megabitów na sekundę (Mb / s), przy niskim czasie opóźnienia. Technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, jaki w zadziwiający sposób może przesyłać dane z prędkością około 70% szybkości światła. Ponadto światłowodowe kable nie są tak podatne na trudne warunki pogodowe jak inne kable, co pomaga ograniczyć spowolnienia.

 

Skutecznie jest też odporny na zakłócenia elektryczne. Internet światłowodowy to złożona technologia, która umożliwia przesyłanie treści pod postacią światła, a nie elektrycznej energii. Na tę zaawansowaną technologię składa się wiele elementów, lecz dwa podstawowe elementy to światłowody a także tzw. ,ostatnia mila” sieci światłowodowej. Światłowody są maleńkie – posiadają mniej więcej sto dwadzieścia pięć mikronów średnicy lub są nieco większe niż ludzki włos. Wiele z tych włókien jest połączonych w wiązki, tworząc w ten sposób kable (nie mylić z kablami koncentrycznymi, które są wykonane z miedzi). Światłowody przenoszą impulsy światła laserowego albo diodowego wzdłuż linii, przekazując informacje w formie ,binarnej”.

 

Błyskawiczny internet Netia jest szeroko rekomendowany w gronie użytkowników. W państwach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane linie miedziane już lata temu, budując rdzeń albo ,kręgosłup” naszych obecnych sieci internetowych. Dopiero od niedawna bardziej opłacalne stało się zakładanie światłowodów niż linii miedzianych. Zatem, wraz z dynamicznym rozwojem technologii, światłowody szybko się rozwijają w miastach a także docierają do domów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *